18. den

Jednou mi někdo poslal hořčičné semínko z Izraele. Obyčejné hořčičné semínko má v průměru jen asi jeden milimetr a vyroste z něj malý strom. Jsou také vytrvalé, rok co rok dorůstají a každou sezónu vytvářejí hlubší kořenový systém. Mohli byste se pokusit vytáhnout jeden z těchto malých stromků ze země, ale stonky by se nejspíš zlomily a zůstaly by jen kořeny, ze kterých by se zrodila nová rostlina.

Takovou víru máme mít! Ježíš zdůraznil, jak velký je náš Bůh – ne jak velká je naše víra. Stačí jen maličký kousek víry, jako je hořčičné zrnko, a můžeme přenášet hory, a nic nebude nemožné.

Musíme přestat měřit svou víru podle velikosti problému. Místo toho se musíme začít dívat na to, jak velký je náš Bůh. Potřebujeme zasít toto semínko víry – bez ohledu na to, jak malé – do jakékoli hory, která nám stojí v cestě, a věřit, že se pohne, protože Ježíš řekl, že se pohne.

Když se Petr pokoušel jít po vodě, udělal jen pár kroků, protože spustil oči z Ježíše a strach ho stáhl dolů. Když se začal potápět, Ježíš ho vytáhl z vody a řekl: „… Ty malověrný…“ (Matouš 14,31). Petr skutečně měl malou víru, protože právě to bylo potřeba k chůzi po vodě!

Pokud to dokázal jen s malou vírou, představte si, co se stane, když naše víra vzroste!